360 Hızlı Okuma

TÜRKİYE
HIZLI OKUMA ŞAMPİYONUNDAN

SINIF ÖĞRETMENLERİNE ÖZEL DİKKAT GÜÇLENDİRME VE HIZLI OKUMA BECERİLERİNİ ÖĞRENCİYE KAZINDIRMA EĞİTİMİ.

ÜSTELİK ÜCRETSİZ!

EĞİTİM İÇERİĞİ NEDİR?

Sınıf Öğretmenleri İçin Dikkat Güçlendirme Ve Hızlı Okuma Eğitimi


Dikkat güçlendirme ve hızlı okuma konusunda ilkokul öğretmenlerimizin kişisel ve mesleki gelişimini desteklemek amacıyla Türkiye Hızlı Okuma Şampiyonu Cahit ŞİMŞEK tarafından ses esaslı okumaya geçiş yöntemine göre özel içerikte hazırlanmış eğitim videolarıdır.

Eğitim içeriğini inceleyebilir,
kişisel ve mesleki gelişiminize katkıda bulunacağını düşünürseniz üye ol kısmından öğretmen formunu doldurabilir ve eğitimi ücretsiz alabilirsiniz.


ASLINDA BU İŞİN BİR HİKAYESİ VAR

Size sunduğumuz bu içerikler kendiliğinden çıkmış bir ürün değil.
Kendi hayatımdan bir kesiti olan ve
bir ihtiyaca karşılık çıkardığımız bir çalışma oldu.
Sadece sınıf öğretmenlerine yönelik bir çalışma.

BU EĞİTİMDE NELER VAR?

 • Okuma nedir?
 • Okuma süreci nasıl gerçekleşir?
 • Ses esaslı okumaya geçiş ve okuma becerisi nedir?
 • Dikkat düzeyi, konsantrasyon ve odaklanma ilişkisi nasıldır?
 • İlkokulda bunları nasıl kullanırız?
 • Dikkat düzeyi ve okuma ilişkisini nasıl geliştirirsiniz?
 • Disleksi nedir?
 • Göz-beyin süreci nasıl olur?
 • Ses esaslı okumaya geçiş ve okuma hızı arasındaki ilişki?
 • İlkokulda hızlı okuma eğitimini nasıl verirsiniz?
 • Ses esaslı okuma yönteminde okuma hızı nasıl artırılır?
 • Okumaya nerede müdahale edilir?
 • Okuma sırasında dikkat güçlendirme nasıl olacak?

 • ve çok daha fazlası bu eğitimde…


DİKKAT - KONSANTRASYON - ODAKLANMA EĞİTİMİ

Dünyanın en iyi bilim adamlarından biri kabul edilen Einstein başarısının sırrı sorulduğunda "Sadece ve sadece işime odaklanırım. Zamanı, süreyi ve diğer olayları unuturum." diyerek cevap vermişti. Zamanımızda birçok anne-babanın çocuklarından yana en çok sıkıntı yaşadıkları konuların başında dikkat eksikliği gelmektedir. Bu konuda bizim en önemli farkımız; TURBO DİKKAT VE HIZLI OKUMA setimizin öğrencilerin dikkat, konsantrasyon ve odaklanma problemlerini aşarak, daha hızlı okumasını ve başarılı olmasını sağlamak için hazırlanmıştır.

Eğitimlerin içerisinde dikkat, konsantrasyon ve odaklanma hakkında hem içerik olarak bilgi alacaksınız, hem de öğrencilerinizin bu süreçlerini sağlıklı bir şekilde geliştirmek için yöntemler öğreneceksiniz.


EĞİTİMİN AMACI

Bu eğitimin amacı herseyden önce ilkokul öğretmenlerimize bir rehber olması için hazırlandı.
Türkiyemizin okuma oranı belli. Eğer burada bir değişim olacaksa ilkokul öğretmenlerinin okuma becerilerine yaklaşımını değiştirerek başlamalı diye düşünüyorum.
Buradaki çalışmaların ve içeriklerin tamamı kendi çocuklarımın ilkokul serüvenleri sırasında okuduğum ve onlar için ürettiğim setlerden oluşmaktadır.
İlkokul öğrencilerine yönelik geliştirilen dikkat güçlendirme ve hızlı okuma becerilerinin öğrenmeye dahil edilmesi ve öğrencilere kazandırılması konusunda kendisini geliştirmek isteyen tüm öğretmenlere yardımcı bir kılavuz niteliğindedir.
TÜRKİYE HIZLI OKUMA ŞAMPİYONU TARAFINDAN geliştirilen eğitim programında dikkat ve okuma becerilerine yeni bir bakış açısı getiriliyor. Eğitimde devrim niteliği taşıyan bu uygulama, rutin eğitim anlayışının yerine yenilikçi bir eğitim anlayışını benimsiyor.

UZAKTAN EĞİTİM SÜRECİ NASIL GERÇEKLEŞECEK ?

Eğitimler uzaktan eğitim ile olup, eğitim programına kayıt olan öğretmenimiz 6 ay boyunca eğitime ulaşabilecek. Eğitim süreci boyunca dilerse bizimle iletişime geçebilecek. Uzaktan eğitim sistemine giriş yapmak için öğretmen üye formunu dolduracak, yönetimin onayından sonra sisteme ulaşabilecektir. Üyeliğiniz onaylandığı andan itibaren dersleri internet olan her yerden rahatlıkla izleyebilirsiniz. Sistem pc, tablet ve mobil uyumlu olduğu için her cihazdan rahatlıkla bağlanabilirsiniz.

SINIRLILIK

EĞİTİM SADECE SINIF ÖĞRETMENLERİ VE SINIF ÖĞRETMENLİĞİ BÖLÜMÜNDE OKUYAN ÖĞRENCİLER İÇİNDİR.
ÜYE OLMADAN ÖNCE SINIF ÖĞRETMENİ OLDUĞUNUZA DAİR MEBBİS EKRAN GÖRÜNTÜSÜNÜ VEYA OKULUNUZDAN ALACAĞINIZ ÖĞRETMENLİK BELGESİNİ ÜYELİK SIRASINDA YÜKLEMENİZ GEREKİYOR. ÜYELİK FORMUNU DOLDURMADAN ÖNCE BELGENİZİ HAZIRLAMAYI UNUTMAYINIZ.

EĞİTİM SONUNDA SERTİFİKABu eğitimimiz sertifikalı değildir.
Öğretmenlerimizin beceri ve bilgi seviyelerine yönelik yapılmış bir çalışmadır.
Sertifikalı eğitimlerimiz için 360 hızlı okuma eğitmen eğitimi linkine gidebilirsiniz.


EĞİTİME KAYDOLMAK İÇİN TIKLAYINIZ.